TOPlist

Po explozi střelného prachu ve vlašimské zbrojovce se pohřešují tři zaměstnanci

Ve zbrojovce ve Vlašimi na Benešovsku došlo v pondělí odpoledne k explozi střelného prachu.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Vlašim a Benešov, místní podniková jednotka a také dobrovolní hasiči z okolí. Povolány byly posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje a na místo vzlétl vrtulník LZS. Ke zbrojovce zamířily hlídky MP Vlašim, OO PČR Vlašim a výjezdové skupiny SKPV ÚO Benešov i KŘP Středočeského kraje. Z Prahy byl povolán pyrotechnik.

Přivolaní hasiči a záchranáři se nemohli k hale, kde k explozi došlo, vůbec dostat. Stále nebylo jisté, zda nehrozí další exploze, a proto se vyčkalo na příjezd pyrotechnika. Z Prahy zároveň na místo vzlétl vrtulník LS PČR s termovizí, který prováděl průkzkum areálu ze vzduchu.

Ani po několika hodinách se záchranné složy stále nedostaly na místo exploze. Až po prohlídce okolních objektů bude moct na místo zamířit pyrotechnický robot, poté budou pravdpěpodobně vysláni záchranářští psi a až poté budou moci na místo záchranáři.

Vedení společnosti potvrdilo, že pohřešuje tři své zaměstnance. K jejich rodinám zamířila psycholožka Hasičského záchranného sboru.

Báňský úřad později upřesnil, že explodoval trinitroresorcinát, což je poloprodukt, ze kterého se dále vyrábí střelný prach.

Inzerce