TOPlist

PÁTRÁNÍ: Policisté pátrají po pachateli pokusu o znásilnění

IdentikitV pondělí 20. ledna přibližně patnáct minut před třiadvacátou hodinou v Praze 8 v ulici Bínova došlo k pokusu znásilnění. Zatím neznámý pachatel zaútočil v jednom z domů na ženu, která se vracela z návštěvy. S touto ženou násilník vstoupil do domu a předstíral, že někoho hledá. Následně násilím odtáhl ženu od výtahu do mezipatra a tam jí pod pohrůžkou násilí nutil k sexu. K samotnému aktu nedošlo a pachatel následně z místa utekl.

Popis pachatele: muž ve věku okolo 24 let, vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy, světlé pleti, zelenomodrých očí a světlých vousů asi o délce 1 centimetru, které byly střižené od kotlety vlasů. Muž měl na hlavě kapuci a možná i čepici. Na sobě měl mikinu s kapucí tmavé barvy, černé tepláky, skejtové boty bílo zelené barvy a bundu nezjištěné barvy. Muž byl cítit zápachem po cigaretách a mluvil plynule česky bez přízvuku.

Kriminalisté nyní po násilníkovi pátrají a zahájili úkony trestního řízení ve věci pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu, za což
v případě dopadení a odsouzení hrozí až deset let odnětí svobody. Kriminalisté zároveň sestavili identikit, který je výstižný z 85 procent.

V případě, že muže podle identikitu nebo popisu poznáváte a někoho vám připomíná, obraťte se prosím na linku 158.

[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce