TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kriminalisté pátrají po zlodějích amatérech

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají po trojici mužů, kteří v ulici Bezděchova na pražském Smíchově odcizili z podzemních garáží dva motocykly značky Yamaha a způsobili tak jejich majitelům škodu téměř dvě stě tisíc korun.

Muži si nejprve typovali prostor podzemních garáží, včetně chodeb, kde jsou umístěny automaty na placení a také zjišťovali pohyb hlídací služby. Jeden z pachatelů se na samotnou krádež stihl dokonce přiobléknout, zřejmě si myslel, že tak zmate okolí. Oblékl si navíc černou bundu a kšiltovku. Kamerový systém však jeho pohyb dokonale zaznamenal.

Po vyhodnocení situace se muži rozhodli, že oba motocykly naloží do zavazadlového prostoru bílé dodávky Peugeot Boxer, na které měli umístěny kradené registrační značky. Zajeli k parkovacím místům, kde motorky stály a během pár vteřin už odjížděli i s lupem.

Problém však nastal u výjezdové závory. Pachatelé zřejmě nedomysleli, že je něco takového může zbrzdit. Po chvilce vystupuje z bílé dodávky jeden z mužů a snaží se závoru ulomit, to se mu nakonec povede a pachatelé i s naloženými motocykly odjíždí.
Jejich amaterismus se projevuje i při samém odjezdu z garáží, špatně zavřené zadní dveře dodávky se při výjezdu otevřou a na kamerovém záznamu je vidět, že ukradené motocykly jsou naložené v autě.

V souvislosti s tímto případem žádáme širokou veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací, které by kriminalisty dovedly ke zjištění totožnosti nebo místu pohybu a pobytu mužů na kamerových záznamech. Všímaví občané mohou své poznatky sdělit na tísňovou linku 158 nebo na jakoukoliv služebnu policie.
V případě dopadení a odsouzení hrozí pachatelům zejména vzhledem k výši škody až pětileté vězení.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce