TOPlist

PÁTRÁNÍ: Kriminalisté pátrají po lupiči z Prahy

Miroslav-Barton Od prvního prosince loňského roku pátrají kriminalisté prvního policejního obvodu po pachateli loupežného přepadení.

Toho se dopustil pětatřicetiletý muž v deset hodin dopoledne v ulici Milady Horákové, kdy vstoupil do tamní prodejny knih s nožem v ruce. Tím začal okamžitě ohrožovat prodavačku, kterou zároveň častoval nevybíravými výrazy a vyhrožoval jí, že jí sváže a hodí do sklepa, kde se nedovolá pomoci, nebo jí rovnou zabije, pokud mu nevydá veškerou finanční hotovost z pokladny.

Hulvátský hrubián si nakonec odnesl hotovost v řádu pouhých několika tisícikorun, a to především proto, že si za cíl loupeže vybral obchod s levnými knihami, kde se dá s ohledem na ceny sortimentu předpokládat, že tržby nebudou nijak závratné. Každopádně pachatel svým jednáním naplnil skutkovou podstatu trestného činu loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Tento případ se od ostatních podobných liší tím, že kriminalisté znají totožnost pachatele, neboť se jedná o osobu s pestrou trestní minulostí, která se ale před policisty dlouhodobě skrývá.

Proto se touto cestou policisté obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace k osobě lupiče, nebo místu jeho pobytu, mohou pozorní občané policistům předat cestou linky tísňového volání 158. Apelujeme na všechny, aby se dotyčného nesnažili zadržet sami, neboť se prokazatelně jedná o pachatele nebezpečného.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce