TOPlist

Otec násilně unesl svou dceru svěřenou do péče matky. Policie muže i s dítětem dopadla na hranicích

Dnes v noci začalo pátrání po nezletilém dítěti a jeho otci. Dítě, které bylo svěřeno do péče matky, bylo včera kolem 5 hodiny večerní na Vinohradech násilím uneseno. Po podezřelém, který je ukrajinské národnosti a jeho dceři bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Nakonec byl muž zadržen na polsko-ukrajinských hranicích.

Policisté od dnešní noci pátrali po devětačtyřicetiletém muži a jeho čtyřleté dceři. Muž je otcem dítěte, to je obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Muž včera okolo 17. hodiny v místě bydliště dceru násilím odebral a z místa odjel neznámo kam. Podezřelý byl vyhlášen do celostátního pátrání s tím, že je na něj vydán předchozí souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání trestného činu, únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou.

Hledaný muž byl i s dítětem nakonec vypátrán díky opatření, které kriminalisté v rámci pátrání provedli. Jelikož byl předpoklad, že by muž mohl chtít opustit Českou republiku a cestovat na Ukrajinu, provedli opatření na hranicích. Muže se díky tomu podařilo zadržet na polsko-ukrajinských hranicích.

Inzerce