TOPlist

Opilá žena v Litomyšli upadla s dítětem, které hlídala, na zem

vino

Tento týden vyjela dvoučlenná policejní hlídka z Litomyšle k nezvyklému oznámení, kdy měla opilá starší žena opakovaně upadnout s dítětem na zem.

Oznamovatel slyšel na ulici podivný rámus a při pohledu do těchto míst uviděl u květináčů ležící paní s kolem a s plačícím dítětem. To poté posadila do sedačky na kolo a tlačila ho při pravém okraji silnice ve směru k Smetanovu náměstí. Během okamžiku opět upadla a s ní i dvouletý chlapec. Na pomoc přispěchala okolojdoucí paní a také oznamovatel, který ucítil z dechu ženy alkohol. Jeho domněnku, že je opilá, potvrdila i vrávoravá chůze a nesrozumitelná mluva. Neváhal a přivolal strážníky. Následně se na místo dostavila i policejní hlídka.

Dítě nemělo přilbu, nebylo připoutané

Dítě nemělo přilbu, ani nebylo připoutané v dětské sedačce, proto přijeli také záchranáři kvůli vyloučení případného zranění chlapce. Sanitka jej spolu s matkou převezla k ošetření do nemocnice. Naštěstí chlapec při pádu neutrpěl žádné poranění a ještě téhož si ho matka odvezla domů.

Opilá osmapadesátiletá žena, která měla dítě hlídat,  se na výzvu policistů podrobila dechové zkoušce. Naměřená hodnota byla 2,54 promile etanolu v dechu. Kolegové případ vyšetřují jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Ilustrační foto

Inzerce