TOPlist

Octavia vyjela ze silnice a narazila na pařez, skončila převrácená na boku

Na silnici č. 237 mezi Novým Strašecím a obcí Mšec došlo v sobotu v podvečer k vážné havárii osobního automobilu Škoda Octavia.

Vůz jel společně s dalšími dvěma vozy směrem na Nové Strašecí. V lesním úseku ale auto vyjelo mimo silnici, narazilo na pařez a poté se převrátilo na bok.

Na místo nehody vyslalo operační středisko okamžitě jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Stochov a Rakovník, posíleny o jednotku dobrovolných hasičů z Nového Strašecí. K nehodě zamířily posádky RZP (výjezdové stanoviště Nové Strašecí) a RV (výjezdové stanoviště Kladno) ZZS Středočeského kraje. Povolány byly hlídky OO PČR Nové Strašecí a DI PČR Rakovník. O pomoc byla požádána letecká záchranná služba z Prahy.

Ještě před příjezdem složek IZS se známí zaklíněné dvoučlenné posádky octavie obávali, že by vůz mohl začít hořet. Dle jejich slov se z něj totiž kouřilo. Auto i s lidmi uvnitř proto převrátili zpět na kola. Obecně záchranáři však nedoporučují takto s vozidlem manipulovat. Zraněným lidem uvnitř by se mohlo po zdravotní stránce ještě přitížit. Nehledě na to, že pokud by z auta vytékaly provozní kapaliny, mohlo by dojít k jiskření a auto by mohlo vzplát. Obecně platí, že je lepší zraněné buď ošetřit ve voze a počkat na odbornou pomoc, případně je co nejšetrněji vytáhnout například pátými dveřmi.

Jako první byla na místě jednotka HZS SČK ze stanice Stochov. „Poskytli jsme zraněným předlékařskou pomoc, následně jsme společně se záchranáři transportovali jednoho ze zraněných k vrtulníku LZS,“ sdělil na místě velitel stochovských hasičů.

Dobrovolní hasiči z Nového Strašecí pomocí svých vozidel silnici uzavřeli a odkláněli dopravu. Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Inzerce