TOPlist

Nález zbraní a munice v Praze 4. Nejdříve strážníci, teď kriminalisté

pistole

Celá událost se začala odehrávat v pátek, kolem jedné hodiny ráno. Tehdy totiž strážníci Městské policie hlavního města Prahy vyjížděli do ulice Ke kurtům, kde měl devětatřicetiletý muž ve svém bytě natolik hlučet, že to bylo ostatním partajím slušně řečeno nepříjemné.

Poté co se strážníci dostavili na místo a vyvstalou situaci začali řešit, tedy klidnit obyvatele bytu, zaujalo je ještě něco jiného. V chodbě bytu totiž zaregistrovali cosi, co velice věrně vypadalo jako lehký kulomet. Na jejich dotaz pak obyvatel bytu odvětil, že takových kousků má v bytě mnohem víc.

Prohlídka bytu

Strážníci proto na nic nečekali a na místo přizvali policisty, do jejichž kompetence taková situace spadá.

Ani policisté místního oddělení Lhotka a následně kriminalisté čtvrtého policejního obvodu nezaháleli. S ohledem na možné nebezpečí z prodlení na místo okamžitě přivolali pyrotechnika a balistika. Ti provedli prohlídku bytu, zda se zde nenachází zbraně, nebo munice, které by mohly přímo ohrozit nezúčastněné osoby v blízkém, či dalekém okolí.

Naštěstí pro zúčastněné i nezúčastněné se v bytě žádný takto nebezpečný materiál nenacházel. A to i přes to, že některé subjekty v pátečních odpoledních hodinách prezentovaly, že se mají v bytě nacházet dokonce granáty.

Policisté zajistili pistole a náboje

Závěry zmíněných specialistů potvrdila i následná domovní prohlídka. Při té kriminalisté zajistili lehký kulomet, upravený samopal, opakovací pušku, dvouhlavňovou brokovnici, dvě pistole a stovky kusů nábojů do různých ráží pistolí a pušek.

Celou událost kriminalisté nyní prošetřují pro podezření z trestného činu nedovolené ozbrojování. Avšak v pozici podezřelého, nebo obviněného v tuto chvíli nikdo není. Pro další úkony trestního řízení budou totiž rozhodující závěry zadané znalecké expertízy. Ta byla nařízena ke zjištění, jak dalece jsou zajištěné zbraně funkční, či nikoliv.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce