TOPlist

Nájemce restaurace v Pacově na Pelhřimovsku rozprodal zařízení za 800 tisíc

penize

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, který zpronevěřil zařízení pronajaté restaurace v hodnotě téměř 800 tisíc korun. Po muži kriminalisté pátrali od října loňského roku. V březnu podezřelého zadrželi a obvinili ze zločinu zpronevěry.

Na začátku října loňského roku přijali policisté v Pacově oznámení o odcizení veškerého vybavení kuchyně restaurace v Pacově. Podle přijatého oznámení měl pachatel odcizit vybavení v hodnotě několika set tisíc korun. Policisté případ zadokumentovali, provedli ohledání místa činu a prvotní šetření a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Z bytu v objektu restaurace se odstěhoval

Policisté během prověřování zjistili, že restauraci měl od března 2015 v pronájmu jednatřicetiletý muž, občan Slovenska. Z provedených šetření vyplynulo, že právě tento muž je z odcizení zařízení kuchyně důvodně podezřelý. V době, kdy majitel odcizení zjistil, byl nájemce restaurace nekontaktní, z bytu v objektu restaurace se odstěhoval a nepodal informaci o svém dalším pobytu.

Případ si převzali kriminalisté pelhřimovského územního odboru. Okolnosti případu dále prověřovali a po podezřelém muži vyhlásili celostátní pátrání.

Zadržen v Praze, umístěn do cely

Hledaného muže policisté zadrželi v polovině března v Praze. Kriminalisté muže umístili do policejní cely a následně policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Muž je obviněn ze zločinu zpronevěry, k jeho spáchání se přiznal. Podle vypracovaného odborného vyjádření je hodnota zpronevěřeného majetku 796 tisíc korun“, uvedl vedoucí oddělení hospodářské kriminality npor. Ing. Martin Petrák. Zařízení kuchyně obviněný prodal další osobě a peníze použil pro vlastní potřebu. Navíc odebral od pivovaru větší množství piva, jehož nákup měl uhradit do konce září. Fakturu ale neuhradil a prázdné sudy prodal. Tím způsobil další škodu za téměř 45 tisíc korun.

Trestně stíhán i v dalších krajích

Obviněný je v současné době trestně stíhán i v dalších krajích republiky. Vzhledem k tomu, že se pohyboval po území celé republiky a skrýval se, existuje důvodná obava, že se bude trestnímu stíhání vyhýbat. Z toho důvodu byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby a obviněný byl eskortován do vazební věznice v Českých Budějovicích.

Vzhledem k tomu, že obviněný svým jednáním způsobil značnou škodu, hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. „Vyšetřování případu dále probíhá a není vyloučeno, že trestní stíhání bude rozšířeno o další skutky“, dodal npor. Petrák.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

Inzerce