TOPlist

Na Uherskohradišťsku pátrali po seniorovi, nalezli ho mrtvého

V pátek 17. ledna o půl šesté večer přijali policisté oznámení o pohřešování jednaosmdesátiletého muže z obce Salaš na Uherskohradišťsku. Starý muž odešel někdy kolem jedné hodiny po poledni z domu a nevrátil se. Jeho blízcí jej začali hledat v okolí domu a vesnice. Navečer pak oznámili pohřešování policii.

Na místo vyjelo pětadvacet policistů a přes sedmdesát hasičů, jak profesionálních, tak dobrovolných ze sedmi obcí v okolí. Celkem sto lidí a sedm služebních policejních a hasičských psů pátralo v obci a okolních lesích. Pátrání probíhalo celou noc, bohužel bez kladného výsledku. Hledaný muž měl ve zvyku pohybovat se jen v blízkém okolí obce, kam rád chodil do lesa na menší procházky pro klestí. Pohřešovaný muž se při chůzi opíral o hůl, kterou měl vyrobenu ze zbytku dřevěné hokejky.

Podle zjištěných informací byl Karel Hrdina viděn naposled svědkem ve 13:45 na začátku obce Salaš ve směru k Velehradu, tedy poblíž svého domova. Od sobotního rána v pátrání pokračovalo přes dvacet policistů a na šedesát hasičů a zhruba dvacet místních dobrovolníků. Na místo vyjeli také psovodi Městské policie Praha, kteří však byly nakonec cestou odvoláni. Pohřešovaný muž byl nalezen po deváté hodině ráno mladým mužem z obce v lesním porostu za Salaší.

Podle prvotního ohledání nedošlo k úmrtí cizím zaviněním. Policisté nařídili provést pitvu, která určí přesnou příčinu smrti. Všem lidem, kteří se zapojili do pátrací akce, patří velký dík!

[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce