TOPlist

Na trase Beroun – Strakonice tragicky havarovalo letadlo Cesna 150

letadlo

Strakoničtí kriminalisté vyšetřují ve spolupráci s odborníky na zjišťování příčin leteckých nehod přesný průběh a příčinu tragického letu malého letadla Cesna 150, které dnes odpoledne havarovalo na trase Beroun – Strakonice. Letadlo startovalo z letiště poblíž Berouna.


Pád letadla do pole u obce Chrášťovice oznámil několik minut před třetí odpoledne náhodný svědek. Na palubě stroje byl pouze pilot, který havárii nepřežil. Hlídka policistů z Radomyšle se ještě s místním občanem pokoušela pilota vyprostit a poskytnout mu pomoc, ale bez úspěchu. Lékař letecké záchranné služby konstatoval mnohačetná traumatická zranění, která pilot nemohl přežít. Policisté o tragédii informovali nejbližší příbuzné pilota.

Tělo pomohli vyprostit hasiči

Jak zjistili kriminalisté, podle nalezených dokladů, pilotovat měl pětadvacetiletý muž. Podle pokynů kriminalistů a specialistů z ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod pomohli hasiči vyprostit tělo pilota a naložit trosky stroje. Havarované letadlo bude podrobeno zkoumání. V rámci objasnění celé nehody byla také nařízena soudní pitva.


Pokud někdo let stroje v okolí obce Chráštovice a Radomyšl sledoval a nepodal ještě své svědectví žádnému policistovi, ať policii kontaktuje na lince 158. Každý střípek do skládačky posledních minut letu je pro vyšetřovatele důležitý.

Práci vyšetřovatelů rušili „zvědavci“

Na závěr postřeh z místa tragédie. Během vyšetřování na místě nehody si trosky stroje přiletělo pěkně z výšky prohlédnout asi pět dalších, pravděpodobně sportovních letadel. Přelety těchto „zvědavců“ rušily práci vyšetřovatelů a dokumentaci místa nehody, ohledy k tragicky zesnulému pilotovi by pak také byly na místě.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Inzerce