TOPlist

Muž z Uherského Brodu surově zbil svoji přítelkyni, je ve vazbě

vezeni

Ve vazební věznici skončil před několika dny třiatřicetiletý muž z Uherského Brodu, který v podnapilém stavu zvlášť surovým způsobem fyzicky napadl svoji přítelkyni a způsobil jí velmi vážné poranění hlavy a obličeje. Případem se zabývají krajští zlínští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání muže.

K incidentu došlo před několika dny v jednom bytě na sídlišti v Uherském Brodě, kde třiatřicetiletý muž se svojí sedmadvacetiletou přítelkyní a dvěma malými dětmi bydlí. Oznámení o napadání učinili na policii a záchrannou službu sousedé, kteří slyšeli ve večerních hodinách z bytu velké rány a křik a následně uviděli zraněnou ženu vyběhnout ven z bytu.

Žena ihned odvezena do nemocnice

Zranění ženy si vyžádalo bezodkladný odvoz do uherskohradišťské nemocnice s následnou hospitalizací. Preventivně byly do nemocnice odvezeny i dvě malé děti. Přitom, když zdravotníci děti z bytu odnášeli, dožadoval se opilý útočník kontaktu s nimi a přitom se ohnal po policistovi a zasáhl ho do obličeje. Nato hlídka agresivního muže zpacifikovala, spoutala a odvezla do policejní cely.

Těžké ublížení na zdraví

Vrchní komisařka krajské zlínské kriminální policie následně obvinila třiatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a přečinu násilí proti úřední osobě, za které trestní zákon ukládá až dvanáctiletý trest odnětí svobody. Krajští kriminalisté zároveň podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Obviněný muž má v záznamu rejstříku trestů více jak desítku záznamů. V minulosti byl trestaný především za násilnou, ale i majetkovou trestnou činnost.

mjr. Mgr. Lenka Javorková

Inzerce