TOPlist

Muž, jehož kostru nalezli kriminalisté ve studni na Kroměřížsku, byl zavražděn

Vrchní komisař Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zahájil úkony trestního řízení ve věci zvlášť závažného zločinu vražda, ke které pravděpodobně došlo v dosud neustanovené době v obci Honětice na Kroměřížsku.

Obviněným je osmatřicetiletý muž z Kroměřížska, který v minulosti žil v domě, na jehož pozemku byly nalezeny kosterní ostatky mužského těla. Obviněný se se svou družkou do domu přestěhoval před několika lety. Výjimečné u této dvojice nebylo celodenní popíjení alkoholu, a to i se svými kamarády. Jeden z nich už se domů nevrátil. Prozatím neznáme datum, kdy k vraždě došlo, nicméně toho dne trávil čas obviněný muž se svou družkou a jedním z přátel pitím alkoholu.

V průběhu večera však mezi muži došlo ke konfliktu, který vygradoval v potyčku. Obviněný muž svého soka vytlačil z domu a tam jej opětovně fyzicky napadnul. Podle dosavadních výsledků vyšetřování vzal do ruky prozatím nezjištěný kovový předmět a muže opakovaně udeřil do hlavy. Ten zraněním pravděpodobně na místě podlehnul. Aby zahladil stopy, hodil tělo zavražděného muže do studny.

Kosterní ostatky ve studni ležely dlouhou dobu a nebýt toho, že se obviněný muž pochlubil svému známému, dost možná by nebyly nalezeny nikdy. Tak se ovšem nestalo a kriminalisté za významné a nenahraditelné pomoci policejních potápěčů ze dna odebrali značné množství stop.

K totožnosti oběti v tuto chvíli nemůžeme být příliš konkrétní. Až výsledek znaleckého posudku z oboru biologie a genetiky potvrdí či vyvrátí skutečnost, že je zavražděným mužem skutečně ten, k němuž prozatím vedou všechny zajištěné stopy.

Obviněný osmatřicetiletý muž, který byl v minulosti třikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost, ve věci odmítl vypovídat. V případě, že bude uznán vinným za spáchání trestného činu vražda, hrozí mu trest odnětí svobody v rozpětí deset až osmnáct let.

Inzerce