TOPlist

MMA zápasník se skrýval před nástupem do výkonu trestu, došla si pro něj zásahová jednotka

Kriminalisté z „cíleného pátrání“ Odboru obecné kriminality Pardubického kraje se mohou opět pochlubit vypátráním muže, který se snažil skrývat tak, aby se vyhnul výkonu trestu odnětí svobody.

Do věznice měl nastoupit 16. května letošního roku, místo toho nebyl k zastižení a ani žádný jeho známý nevěděl kde je.

Kriminalisté soustavnou pátrací činností posbírali několik indicií, které je zavedly ke konkrétnímu bytu do pardubické části Polabiny. Jelikož jeho minulost nasvědčovala tomu, že by při zadržení mohl klást odpor, požádali o pomoc zásahovou jednotku. Co je k takovému kroku vedlo? Moc dobře věděli, že se skrývá a že jde o člověka, který se živil jako „vyhazovač“, věnoval se bojovým sportům a má za sebou několik zápasů MMA.

Taktika zásahové jednotky při vstupu do bytu se opět osvědčila. Moment překvapení a hlasitý křik 43letého muže nejspíš překvapil natolik, že nestihl klást jakýkoliv odpor.

Ihned po zadržení byl převezen do královéhradecké vazební věznice, kde si má odpykat dvouletý trest odnětí svobody za soudem uznanou vinu z podvodů dle § 209, odstavců 1, 2 a 3 trestního zákoníku, za které mu hrozilo až pětileté vězení.

[tiskovka]por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce