TOPlist

Lupič z čerpací stanice policistům na Vsetínsku neunikl

Dobrou práci odvedli v sobotu večer policisté, když necelé tři hodiny po ozbrojeném loupežném přepadení benzinky v Poličné zadrželi pachatele. Dnes ho policejní komisař obvinil z trestného činu loupež.

Krátce po deváté hodině večer přišel na benzinovou čerpací stanici v Poličné muž, který se maskoval kapucí na hlavě, na obsluhu namířil pistolí a požadoval peníze. Když mu třiadvacetiletá žena obsluhující na benzince řekla, že žádné peníze nemá, tak požadoval alespoň alkohol. Z benzinky si tak nakonec místo peněz odnesl čtyři lahve tvrdého alkoholu, dvě lahve metaxy a dvě lahve whisky.

Ihned po oznámení loupeže začali valašskomeziříčtí policisté společně s kriminalisty po lupiči pátrat. Policisté získali popis lupiče, zhlédli kamerový záznam z přepadení, na místo přivolali psovoda, jehož pes našel na ulici nedaleko benzinky jednu rozbitou alkoholu. Na základě místní a osobní znalosti policistů a dalších získaných informací z místa činu a od svědků, se necelé tři hodiny po loupeži podařilo muže podezřelého z loupeže vypátrat a zadržet.

Policisté ho našli v jednom rodinném domku v Poličné, kde zajistili i plynovou pistoli a lahve ukradeného alkoholu. V domku byl s lupičem i jeho kamarád, který tam bydlí a plynovou pistoli mu půjčil, ovšem s loupeží neměl nic společného. Muž se před umístěním do policejní cely podrobil dechové zkoušce, při které jsme mu naměřili 1,79 promile alkoholu. Devětadvacetiletému muži z Valašského Meziříčí policejní komisař dnes sdělil obvinění z loupeže, za kterou trestní zákon ukládá až desetiletý trest odnětí svobody.

[tiskovka]por. Mgr. Lenka Javorková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce