TOPlist

FOTO: Zadržení muže podezřelého z přepadení pokladní v Rakousku

Velmi úspěšný zásah společné česko-rakouské hlídky mají z pátečního večera policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí. Večer krátce před půl sedmou občan cizí státní příslušnosti, dlouhodobě žijící na území České republiky, dojel do Gmündu. Zde měl se zbraní v ruce ohrožovat pokladní jedné z místních prodejen s obuví a požadoval vydání finanční hotovosti. Žena mu vydala několik stovek euro a pachatel poté nasedl na jízdní kolo a odjel směrem na České Velenice.

Rakouská policie, po přijetí oznámení o loupežném přepadení, dala informace přes společně centrum Mikulov – Drasenhofen a informaci radiostanicí přijala i česká policie.

V tu dobu vykonávali suchdolští policisté hlídku se svým rakouským kolegou nedaleko pěšího přechodu České Velenice – Gmünd a proto jeli k místu možného přejezdu. Jejich připravenost přinesla své ovoce, protože muž popisu pachatele přijížděl proti nim. Okamžitě ho zastavili a následně mu zabránili v útěku přes řeku Lužnici. Po přiložení služebních pout byl podezřelý muž převezen na služebnu na bývalé státní hranici, kde si případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté.

Při bezpečnostní prohlídce podezřelého muže policisté nalezli nabitou plynovou pistoli, celou finanční hotovost, čepici, kterou se maskoval i a také rukavice. Při výslechu se muž k přepadení doznal.

Případ je specifický tím, že na podezřelého muže byla vydána tzv. extradikce, rakouská strana žádá o vydání muže k trestnímu stíhání rakouskými orgány činných v trestním řízení.

no images were found


[tiskovka]nprap. Bc. Milan Bajcura
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce