TOPlist

FOTO: V bytě ležela mrtvá mladá žena, kriminalisté se přiklání k násilné smrti

Okolo 21. hodiny vyjížděly v úterý policejní hlídky do Vratislavovy ulice v Praze 2, kde měli lidé najít svou kamarádku bez známek života v jednom z bytů. Na místo samozřejmě vyjela také pražská záchranka.

Jako první dorazila na místo hlídka PMJ Praha, která opravdu v bytě nalezla mladou ženu bez známek života. Na místo proto vyjely výjezdové skupiny kriminalistů jak obvodního ředitelství, tak krajského ředitelství. K místu zamířili také kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství, kteří vyšetřují násilné trestné činy.

Stejně, jako k případu v pražském Hloubětíně, i zde na místo vyjela tisková mluvčí PČR. K domu ještě dorazil koroner. Po prvotním ohledání těla se kriminalisté přiklánějí k násilné smrti. Přesné příčiny smrti by však mohla objasnit nařízená soudní pitva.

Stopy krve byly nalezeny ve dvou pokojích.

„V souvislosti s nálezem mrtvé ženy v bytě ve Vratislavově ulice žádají detektivové veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. Podle kriminalistů zemřela mladá žena násilnou smrtí a podezřelá osoba s největší pravděpodobností opustila místo činu mezi pondělním a úterním odpolednem. Oděv pachatele však musel být velmi znečištěn krví, takového specifického markantu si pak mohli kolemjdoucí všimnout. Policisté tak žádají veřejnost o jakoukoli informaci k pohybu podezřelé osoby, která z bytu odešla neznámým směrem. Kriminalisté nevylučují, že by k rychlému opuštění místa činu využila například i prostředků městské hromadné dopravy, v blízkosti události se totiž nachází tramvajová zastávka Výtoň nebo Albertov,“ uvedla tisková mluvčí PČR Jana Rösslerová.

Informace k podezřelé zakrvácené osobě, která se v tuto dobu pohybovala v okolí místa vraždy, přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie.

no images were found

Inzerce