TOPlist

FOTO: Ústečtí strážníci rozmluvili muži sebevraždu

Dne 06.01.2014, v době od 21.30 do 21.50 hodin, prováděla hlídka strážníků plánovanou kontrolu budovy Hlavního vlakového nádraží Českých drah, kontrolu nástupišť nádraží a prostoru zanádraží, se zaměřením na výskyt a pohyb závadových osob, které svým jednáním znečišťují své okolí a obtěžují návštěvníky nádraží.

Ve 21,50 hod., přijala tato hlídka od operačního střediska městské policie hlášení, že na tísňovou linku volal pan K., který sdělil, že své rodinné problémy chce vyřešit skokem pod vlak, a že se nachází na zmíněném nádraží. Z tohoto důvodu provedla hlídka opětovnou kontrolu prostor Hlavního vlakového nádraží s vědomím, že se jedná o muže ve věku 53 let, který stále telefonicky hovoří s operátorem městské policie.

Operátor strážníkům sdělil, že se pokusí hovor co nejdéle zdržovat, aby hlídka měla více času volajícího nalézt. Zároveň byla na místo přivolána další hlídka strážníků, aby pomohla tohoto muže najít. Strážníkům se po krátkém pátrání skutečně podařilo objevit telefonujícího muže, který odpovídal věku oznamovatele. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Zdeňka K.(1962), bytem Lužec nad Vltavou, který se hlídce svěřil se svými problémy a odhodláním ukončit svůj život skokem pod vlak.

Strážníci s jmenovaným celou situaci konzultovali a vzhledem k jeho vážnému psychickému stavu na místo přivolali rychlou záchrannou službu, která si dotyčného muže odvezla do Masarykovy nemocnice k vyšetření.

no images were found


[tiskovka]Jan Novotný
tiskový mluvčí
Městská policie
Ústí nad Labem[/tiskovka]

Inzerce