TOPlist

FOTO: Ujíždějícího muže zadrželi strážníci pod hrozbou služební zbraní

Dne 14. srpna krátce po 19.hod. se strážníci MP Lázně Bohdaneč pokusili zastavit vozidlo, jehož řidič byl podezřelý z přestupku. Řidič ale před strážníkem v dostatečné vzdálenosti zabrzdil, otočil se přes plnou čáru a rozjel se zpět, tedy pryč od strážníka. Po několika desítkách metrů ale narazil na druhou hlídku, ale ani zde strážníkovi nezastavil, sice zpomalil, ale pokračoval plynule v jízdě a to ve směru přímo na strážníka i přes to, že strážník ustupoval mimo vozovku.

Nakonec byl podezřelý řidič zastaven po použití donucovacích prostředků (hrozba zbraní) a pomocí hmatů a chvatů byl vytažen z vozidla, odkud odmítal vystoupit a kladl aktivní odpor. Podezřelý muž skončil v poutech a byl předán Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu, neboť bylo zjištěno, že důvodem řidičova jednání byla silná opilost.

Zjištěno bylo 1,77 promile v dechu. Kromě této události autohlídka během směny projednala v blokovém řízení 1 dopravní přestupek a 1 přestupek proti vyhlášce obce o zákazu požívání alkohlu na veřejném prostranství.

no images were found


[tiskovka]MP Lázně Bohdaneč[/tiskovka]

Inzerce