TOPlist

FOTO: Složky IZS bojovaly s požárem obchodu, hasiči z něj zachránili miminko

Pět jednotek hasičů, několik posádek ZZS Středočeského kraje a několik hlídek PČR vyjíždělo v úterý večer na Husovo náměstí do Benátek nad Jizerou, kde došlo k požáru v tamní večerce. Konkrétně na místo vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Benátky nad Jizerou a Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, posíleny 3 dobrovolnými jednotkami.

Jako první na místo dorazili profesionální hasiči z Benátek. Ti také zjistili, že se v hořícím obchodě nalézá jedna dospělá osoba s půlročním miminkem. Z obchodu se jim bohužel nepodařilo utéct, plameny jim totiž odřízly cestu. Hasiči se k nim dostali ze zadní části. Další část hasičů začala evakuovat nájemníky bytů nad obchodem a další hasiči začali bojovat s plameny. Z bytů nad obchodem bylo evakuováno několik osob i zvířat. Hasiči se do jednoho z bytů museli dostat násilím. Jedna z obyvatelek domu byla připojena na přístrojích, a záchranáři tak k ní museli v dýchací technice přímo do bytu.

K zásahu hasiči nasadili dva vodní C proudy. Zásah v obchodě komplikovaly výbuchy sprejů a nejspíš také zábavní pyrotechniky. Příčina požáru i výše škody je předmětem dalšího vyšetřování. Několik osob bylo preventivně převezeno kvůli intoxikaci do nemocnice.

no images were found

Inzerce