TOPlist

FOTO: Řidič BMW zabil 21letou dívku, od nehody utekl

Jen pár minut po půl páté ráno způsobil řidič vozidla BMW vážnou dopravní nehodu na náměstí Kinských na Praze 5. Z dosud nezjištěných příčin najel mladý řidič do autobusové zastávky poblíž Švandova divadla a střetl se tam s mladou chodkyní.

Přivolaní zdravotníci se snažili teprve jednadvacetiletou ženu zachránit, ta ovšem utrpěla bohužel velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla. Policejní hlídky včetně psovoda propátrávali okolí nehody a hledali mladého muže, který měl od nehody utéct do nedalekého parku.

Touto tragickou událostí se zabývají kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod a policisté z oddělení dopravních nehod, kteří ohledávají místo neštěstí, zajišťují svědky a zjišťují, zda nehodu zachytil kamerový systém.

Aktualizace:
Hledaný muž se po dvacáté hodině dostavil osobně na jednu ze služeben pražských kriminalistů. Detektivové ověřili totožnost muže a v současné chvíli s ním provádějí policejní úkony. Policisté provedli u zadrženého orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu a test na přítomnost návykových látek v těle, oba výsledky byly negativní. S ohledem na probíhající vyšetřování prozatím nebudeme poskytovat bližší informace k případu.

Aktualizace 2:
Vyšetřovatel z odboru vyšetřování dopravních nehod zahájil během středečního dopoledne trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže. Mladý řidič nyní čelí obvinění ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ohrožení pod vlivem návykové látky. Kriminalisté rozšířili právní kvalifikaci o třetí odstavec trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což v tomto případě hrozí až osmileté vězení. Co se týče obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, tak detektivové vychází zejména ze svědeckých výpovědí, nicméně v současné chvíli ještě čekají na výsledky toxikologického vyšetření moči mladého řidiče. Obviněný mladý řidič skončil v policejní cele v budově pražského policejního ředitelství a kriminalisté stále na případu intenzivně pracují.

Policisté z dostupných evidencí zjistili, že mladému řidiči uložil v minulosti soud podmínečný trest odnětí svobody za spáchání trestného činu podílnictví z nedbalosti a ve stejný rok mu správní orgán udělil trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem nebo návykové látky.

Kriminalisté touto cestou velmi děkují za pomoc při pátrání a reakce na pátrací relaci, které veřejnost telefonovala na tísňovou linku. Detektivové byli opravdu mile překvapeni ze zájmu veřejnosti a snahy pomoci policii dopadnout podezřelého.

V souvislosti s touto tragickou dopravní nehodou žádají detektivové osoby, které mezi včerejší půlnocí a půl pátou ranní byly s tímto mladíkem v kontaktu, komunikovaly s ním nebo s ním dokonce trávily noc, aby kontaktovaly tísňovou linku 158 a poskytly tak důležité svědectví k tomuto případu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce