TOPlist

FOTO: Při požáru v centru Prahy evakuovali hasiči obyvatele domu

Přibližně ve čtvrt na šest večer došlo v sobotu v Kozí ulici v centru Prahy k požáru jednoho z tamních bytových domů. Po události skončilo v nemocnici pět lidí.

Na základě přijatého oznámení vyjížděli do Kozí ulice hasiči, záchranáři, policisté i strážníci městské policie. Po příjezdu na místo hasiči společně s policisty evakuovali z domu přes dvě desítky osob. Požár samotný pak zachvátil čtvrté a páté patro, ostatní nižší patra zahalil hustý kouř.

Z toho důvodu museli policisté ukončit evakuaci osob, ve které poté pokračovali už výhradně hasiči s dýchacími přístroji. Při této události utrpěl jeden z obyvatelů domu popáleniny, se kterými byl okamžitě převezen do nedaleké nemocnice Na Františku. V dalších nemocnicích pak skončily ještě další čtyři osoby, které se nadýchaly kouře. V průběhu hasebních prací uzavřeli celou ulici dopravní policisté, kteří veškerou silniční dopravu odklonili do jiných přilehlých komunikací.

Při nedělním dopoledním ohledání došli kriminalisté a vyšetřovatelé hasičů k závěru, že k takto rozsáhlému požáru došlo od prskavky na vánočním stromečku. Z toho důvod zahájili kriminalisté úkony trestního stíhání pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti proti neznámému pachateli. Tomu v případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: HZS Praha[/tiskovka]

Inzerce