TOPlist

FOTO: Při explozi neznámé trhaviny v Osově zemřel člověk

V Osově na Berounsku došlo k explozi na recepci firmy, při které bylo zraněno několik osob. Událost se stala krátce před 10:30. Zhruba v 10:30 na místo vyjely všechny záchranné složky, včetně 4 jednotek HZS Středočeského kraje, posádek ZZS Středočeského kraje a ZZS Trans Hospital plus a hlídek PČR. Na místo rovněž vzlétl vrtulník LZS z Prahy.

Fotografie z místa zásahu pohledem PČR:

no images were found

Hasiči po příjezdu na místo společně se záchranáři transportovali k vrtulníku těžce zraněnou 40letou ženu. Letecky byla následně transportována do nemocnice. „Těžce zraněné žena měla mnohočetné poranění břicha, hrudníku a dolních končetin a utrpěla popáleniny v obličeji. Její stav byl vážný a zasahující lékař musel zahájit léčbu se zajištěním základních životních funkcí. Pacientka byla vrtulníkem letecké záchranné služby přepravena do Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.

Fotografie z místa zásahu pohledem ZZS krátce po výbuchu:

no images were found

Jeden muž si stěžoval na zalehlé uši, i jeho proto záchranáři na místě ošetřili. 43letému muži už lékař nedokázal pomoci a byl nucen konstatovat smrt.

Podle vyšetřovatele hasičů, Libora Pospíšila, předali následně hasiči místo pyrotechnické službě PČR, neboť bylo důvodné podezření, že explozi způsobil zatím neznámý druh trhaviny. Pyrotechnická služba poté ohledala místo společně s SKPV. Případ je nadále v šetření, zatím nebyla stanovena žádná právní kvalifikace.

Silnice poblíž firmy, ve které k výbuchu došlo, byla po dobu zásahu složek IZS uzavřena. Hasiči prohledávali blízké okolí za využití termokamer. Hledali střepy, které mohly po explozi odlétnout dále od budovy.

Policisté následně zjistili, že balíček byl adresován provoznímu řediteli firmy, do objektu firmy přišel poštou již v úterý. Muž balíček otevřel ve středu ráno, kdy ihned po otevření explodoval. Provozní ředitel firmy na místě zemřel, další žena byla těžce zraněna. Kriminalisté šetřením zjistili, že balíček podal na poště v Praze 5 – Stodůlkách doposud neznámý muž, a to v pondělí.

no images were found

Inzerce