TOPlist

FOTO: Pražští policisté vypátrali pohřešovanou dívenku

Oznámení o pohřešování devítileté dívky z Hloubětína přijali policisté 10. ledna chvíli po půl jedenácté večer. Už ve tři čtvrtě na dvě ráno byla holčička nalezena.

Jelikož rodiče svou dceru viděli naposledy v pátek ráno při odchodu do nedaleké základní školy, bylo víc než kdy jindy na místě nepodcenit jakoukoliv, byť sebemenší skutečnost, či okolnost. Proto se do pátrání zapojili jako vždy jednak kriminalisté pátrači, ale také policisté stálých výjezdových skupin obvodního a krajského ředitelství, speciální pořádkové a pohotovostní motorizované jednotky. Připraven vzlétnout byl i vrtulník s termovizí. Zároveň byly o pohřešování nezletilé informovány všechny policejní služebny na celém území hlavního města, a to do čtyř minut od přijetí oznámení, stejně jako všechny hlídky v terénu, což je v takovýchto případech standardem.

O pátrání byli informováni i strážníci městské policie a pracovníci dopravního podniku. Kriminalisté nejprve prověřovali okruh osob blízkých rodinně, tedy příbuzné a známé, a samozřejmě byli v kontaktu i s pedagogy dívčiny základní školy, kteří byli velice ochotní a vstřícní a policistům poskytli celou řadu detailních informací. Zároveň probíhalo i pátrání v terénu desítkami policistů speciální pořádkové jednotky a péjáků, kteří prohledávali oblast Hloubětína až po Kyjský rybník.

Pohřešovanou se nakonec podařilo najít v pořádku a zdravou ve tři čtvrtě na dvě ráno v domácnosti jedné ze známých rodiny. Ta policistům sdělila, že o tom, že dívka u ní přespí, rodiče věděli. To potvrdila i sama holčička. Nutno ale zmíniti, že všeobecně práce kriminalistů vypátráním pohřešované osoby nekončí, jak si mnozí myslí. A tak tomu je i v tomto případě. Policisté se ve spolupráci s pracovníky orgánu sociální právní ochrany dítěte budou zajímat především o to, zda dívenka vyrůstá v odpovídajícím prostředí, nebo proč jí rodiče začali postrádat až po téměř sedmnácti hodinách od chvíle, kdy jí viděli naposledy.

Policisté budou také zjišťovat, zda nebylo, či není vůči holčičce pácháno jakékoliv protiprávní jednání, a to ať přestupkového, nebo dokonce trestného charakteru.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce