TOPlist

FOTO: Požár autobusu zaměstnal jednotky hasičů i policisty

Ve čtvrtek dvacet minut po půlnoci policisté na tísňovou linku 158 přijali oznámení o požáru autobusu linky číslo 197, ke kterému došlo v ulici Novodvorská v Praze. Řidič si ve zpětném zrcátku všiml plamenů, které šlehaly ze zadní vnitřní části autobusu, a rychle se šířily. Zachoval se velmi duchapřítomně, okamžitě zastavil a otevřel dveře, aby mohli cestující urychleně vystoupit. I díky jeho pohotové reakci se nakonec nikomu z asi 50 cestujících nic nestalo.

Na místo okamžitě vyjela hlídka místního oddělení, kriminalisté stálé výjezdové skupiny, speciálně vycvičený pes na zjišťování příčin požárů a jednotky hasičů HZS Praha a HZS DPP. Policisté oddělení řízení dopravy uzavřeli celou ulici Novodvorskou od ulice V Zálesí, aby nedošlo k ohrožení dalších osob.

I přes rychlý zásah hasičů autobus téměř celý shořel a dopravnímu podniku tak vznikla škoda několik set tisíc korun.

Kriminalisté v současné době zjišťují příčinu požáru a zajišťují veškeré důkazní prostředky. Prověřují také variantu, že požár mohl založit někdo úmyslně. V případě prokázání úmyslného zapálení hrozí pachateli za trestný čin obecné ohrožení až osmileté vězení.

Kriminalisté touto cestou žádají všechny případné svědky, a to především cestující z autobusu číslo 197, kteří si například všimli podezřelého chování ostatních cestujících, aby kontaktovali tísňovou linku 158.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce