TOPlist

VIDEO: Policistům ujížděla posádka Superbu, nasazen byl vrtulník

Hlídka PČR se snažila ve čtvrtek časně ráno zastavit osobní vozidlo Škoda Superb v Práčské ulici v Praze. Řidič vozu však nerespektoval výzvy PČR k zastavení vozu a začal ujíždět.

Do pronásledování se zapojily další hlídky. Superb ujížděl přes Zahradní město, Spořilov, Chodov, po magistrále, dále po Jižní spojce, přes Michli, Braník, poté opět po Jižní spojce, až na Radlickou ulici. Z Radlické odbočilo vozidlo do bočních uliček, dále přes Pekařskou ulici, kde mimo jiné došlo k poškození vozidla PMJ Praha. Vůz dále ujížděl přes Bucharovu ulici opět do bočních uliček. Řidič se hlídce následně snažil ujet podchodem pro chodce, zde však v ulici V Borovičkách s vozidlem zastavil a dal se na útěk.

Policistům se ještě u vozidla podařilo zadržet spolujezdce z ujíždějícího vozidla. Policisté pronásledovali prchajícího řidiče, ten přeskočil plot a proběhl přes zahradu, následně vběhl do lesa. Pronásledující policista užil donucovacího prostředku – varovného výstřelu ze služební zbraně, ani to však prchajícího nezastavilo. Během krátké chvíle k místu dorazilo více než 10 hlídek PČR, společně s psovodem. Ten nasadil k pátrání služebního psa.

Tou dobou už z pražské Ruzyně startoval vrtulník LS PČR. Vrtulník s termovizí prohledával les i přilehlé okolí. Řidiče, ani jeho spolujezdce, už se však nepodařilo vypátrat. Policisté po řidič nadále pátrají, vyslýchat budou také zadrženého spolujezdce.

Ve vozidle byla nalezena dvě odcizená autorádia a dále pak nářadí sloužící k vloupání do vozidel.

no images were found

Inzerce