TOPlist

FOTO: Policistům ujížděl muž v kradené dodávce

V půl šesté ráno si policisté všimli na Jižní spojce v Praze kradené dodávky. Jejímu řidiči se po nehodě podařilo utéct.

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si na Jižní spojce před Barrandovským mostem všimli dodávky, kterou podle registrační značky prověřili v policejní databázi. Díky tomu se dozvěděli, že se jedná o vozidlo, které neznámý pachatel oprávněnému majiteli ukradl o den dříve na Královéhradecku. Proto se rozhodli vozidlo v Radlické ulici zastavit, zevrubně zkontrolovat a ověřit zjištěné skutečnosti. Řidič dodávky ale na pokyn policistů nereagoval a snažil se policistům ujet. Při tom projížděl odlehlými ulicemi K Vodojemu, U Smíchovského hřbitova, Peroutkova, Klikatá, Karlštejnská a Souběžná, až do lesoparku Na Vidouli.

Tam se snažil policisty setřást velice razantní jízdou ve značně složitém terénu. To se mu v závěru pronásledování podařilo, kdy policistům zmizel z dohledu. Muži zákona poté přijeli už pouze k prázdné dodávce, se kterou ujíždějící řidič předtím než utekl, naboural do stromu. I přes okamžité pátrání se dotyčného nepodařilo do této doby vypátrat.

Nutno zmínit, že řidič dodávky jel při honičce celou dobu velice bezohledně, když například nerespektoval dopravní značky. Některé ulice projížděl v nepřehledných zatáčkách v protisměru. Nebránil se dokonce najet na zakročujícího policistu, který tomuto řidiči dával znamení k zastavení. Bylo jen dílem náhody, že policista stihl uskočit. Je na místě také zmínit, že policisté museli dbát také na bezpečnost okolí, proto nemohli řidiče pronásledovat za každou cenu. Celou událost nyní prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu pro trestné činy neoprávněného užívání cizí věci a násilí proti úřední osobě.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce