TOPlist

FOTO: Návštěva u Edgara, psa Městské policie Plzeň

Jmenuji se Edgar, pracuji u městské policie a hrozně mě to baví. Sloužím s výbornou parťačkou a docela nám to klape, za nic na světě bych jí nevyměnil. Nejsem ještě moc starý, spíš střední věk, ale u empíků chci zůstat co nejdéle. Sice jsem slyšel, že kluci z naší rodiny pracují i v ochrance amerických prezidentů, ale já jim to nezávidím, já jsem rád v Plzni, tady mám taky dost zábavy.

Zrovna minulý týden jsem měl dobrou noční, to Vám chci popsat:
Napřed to vypadalo, že bude klid, jezdili jsme Plzní a já se válel vzadu v autě. Najednou se ve vysílačce ozvalo, že u Jeckyla na Americké vyhrožuje host obsluze. Parťačka mi řekla, že se tam raději zajedeme podívat, otočila auťák a dupla na to. Hned potom říkal operační, že prý s sebou máme hodit, prý volají znova, že tam ten chlap řve, že barmanovi zlomí páteř a dokonce hází po lidech popelníky. Parťačka zapnula to modrý blikavý světlo a já už věděl, že se v autě mám zapřít, jinak že si zase nabiju čumák.

Byli jsme tam v cuku letu, ale stejně byli borský kluci rychlejší a už vyváděli nějakýho šílence v poutech. Kopal kolem sebe a strašně nadával. My se s parťačkou postavili ke vchodu a já se začal tvářit bojově, co kdyby tam měl kámoše a chtěli napadnout naše kluky zezadu. Asi ze mě měli vítr a všichni jen pokukovali, sem sice malej, ale umím se tvářit zle!

Toho pána jsme museli odvést na záchytku, protože dělal nepořádek i v autě, pak se porval i na PAZS, ale tam dřív přijeli kámoši z PČR, takže jsem tam nejel.

Co mám opravdu rád, je pěší procházka po nocích, vylezeme z auta a jen chodíme, jsme z ticha a koukáme se co se kde děje. Moje parťačka chudák v noci hůř vidí a ještě hůř čichá, takže je to na mě.

Zrovna tenhle večer mi o nos udeřil takovej ten divnej zápach, nemám rád ty typy co smrděj po alkoholu a ještě hůř po lékárně. Sem na ně alergický a tenhle zrovna smrděl i strachem, byl prostě divnej! Upozornil jsem na něj parťačku, máme smluvený signály, jen jí trochu žďuchnu a hlavou ukážu směr k tomu podezřelýmu. Parťačce se taky nelíbil, jednak podivně očumoval auta na parkovišti a pak taky říkala, že je podobnej nějakýmu co viděla na baráku na nástěnce. Vylustrovala si ho a ejhle, pán byl v požadavcích kriminálky jako hledanej. Ona mu řekla, že bude muset jít s náma, ale on že ne a že bude agresivní. To je ale dost hloupej nápad, za parťačku bez váhání položím život – říkám mu drsně a ukážu chrup aby viděl co ho čeká. Chlápek to raději vzdává a za chvíli už spinká na cele.

My jedeme k nám na barák na pauzu, zasloužíme si jí. Parťačka jde svačit a já se trochu nudím, pak nevím jak se to může stát, ale zavraždím polštář, nikdo hold není dokonalej a všichni děláme chyby!

Když někdy pojedete do Plzně, tak vás tady rád uvítám, ale nesmíte zlobit, to rád nemám. Někdy se za mnou zastavte na pokec, najdete mě u městský na Borech, ptejte se na Edgara, malinoiskýho ovčáka od městský.

no images were found

Inzerce