TOPlist

FOTO: Na mostě na D1 se srazily dva nákladní vozy

Dvě jednotky hasičů z Bílovce zasahovaly ve středu 6.8.2014 kolem poledne u nehody dvou nákladních automobilů Man, které se střetly na mostě nad dálnicí D1 u Bravantic (okres Nový Jičín). Zdravotníci odvezli do nemocnice oba zraněné řidiče, spolujezdci vyvázli bez zranění.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce po 11. hodině. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Bílovci, odtud i jednotka dobrovolných hasičů.

Při příjezdu hasičů byli všichni cestující mimo havarované kabiny. Oba zranění řidiči skončili v péči zdravotníků ZZS MSK. Hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili obě nákladní auta před požárem a spolupracovali s Policií ČR, mj. na řízení kyvadlové dopravy na mostě přes dálnici.

Hasiči také zamezili dalšímu úniku oleje na silnici, a to pomocí sorbentu. Z palivových nádrží nafta neunikla. Část provozních kapalin protekla kanálem dolů do odvodňovacího kanálku vedle dálnice D1, do půdy ani na povrch dálnice se ale nikde nedostaly.

Po odtažení obou prázdných vozidel (bez nákladu), zřejmě pomocí asistenčních služeb, přijedou hasiči z HZS MSK silnici na mostě uklidit.

no images were found


[tiskovka]Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS MSK
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce