TOPlist

FOTO: Muž strážníkům propíchl pneumatiku

Dne 15.1.2014 ve 23.00 hod., byla na žádost operačního střediska městské policie v Ústí nad Labem vyslána hlídka strážníků do ul. Jizerská, z důvodu oznámení občana, který operátorovi nahlásil odchyt psa, kterého má u sebe a žádá městskou policii o převoz zvířete do městského útulku. Po příjezdu na místo hlídka psa od dotyčného muže převzala a vyčkávala na příjezd psovoda, který psa do útulku odveze.

V ten moment oznamovateli telefonicky sdělila jeho manželka, že se okolo vozidla městské policie potuluje neznámý člověk a zřejmě se ho pokouší poškodit. Na toto upozornění se jeden ze strážníků vydal služební vozidlo zkontrolovat a když byl asi deset metrů od vozidla, uslyšel syčivý zvuk, připomínající unikající vzduchu z pneumatik. Všiml si, že za vozidlem se pokouší schovat neznámý muž, který nožem vypouští vzduch z kola služebního vozidla.. Když neznámý muž zahlédl strážníka, tak si rychle nůž schoval do kapsy u kalhot a snažil se z místa utéct.

Strážník muže doběhl, ale protože kladl aktivní odpor, byl nucen muže zpacifikovat a nasadit mu služební pouta. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Bořivoje K.(1982), který na dotaz, proč vypouštěl z pneumatiky vzduch odpověděl, že ho to baví, a že má averzi vůči policistům. Vzhledem k tomu, že na vozidle nevznikla žádná škoda, byl po zadokumentování celý přestupek předán k dořešení příslušné přestupkové komisi.

no images were found


[tiskovka]Jan Novotný
tiskový mluvčí
Městská policie Ústí nad Labem
FOTO: MP Ústí nad Labem[/tiskovka]

Inzerce