TOPlist

FOTO: Muž s kbelíkem marihuany prchal před policisty v Českých Budějovicích

Policisté hlídkové služby zadrželi po krátké honičce, do které se zapojili i občané, podezřelého mladíka s kýblem marihuany.

Pachatel CB drogy II.Obyvatelé budějovické čtvrti Suché Vrbné byly dnes, krátce před obědem svědky honičky jak z akčního snímku. Policisté oddělení hlídkové služby, jejíž hlídky pro zajištění veřejného pořádku křižují jihočeskou metropoli, zastavili v rámci běžné dopravní kontroly řidiče s vozidlem Peugeot v Dobrovodské ulici. Jakmile řidič otevřel dveře, zasáhl policisty charakteristický pach, který by spíše patřil k dobře zavedené pěstírně marihuany a ne k interiéru nenápadného vozu.

Pachatel CB drogyNa policejní pokyn k předložení dokladů již řidič nereagoval, do náruče popadl plastový kýbl a začal utíkat. Policisté muže pronásledovali směrem k Družstevní ulici a snažili se mu nadběhnout. Jeden z členů hlídky po malé chvíli zastavil projíždějícího řidiče a v jeho civilním vozidle objel blok směrem útěku podezřelého muže. Druhý člen hlídky stále pronásledoval pachatele a vyzýval jej k zastavení. V tomto okamžiku pomáhali policistům i dva přihlížející občané, kteří se snažili také pachatele zadržet. Žena, při pokusu zadržet pachatele, mu strhla bundu i mikinu.

Pachatel se snažil policistům zmizet přes zahrádky, ale v tom okamžiku jej z druhé strany zaskočil policista, který na něho vyběhl z přijíždějícího civilního vozidla, to pachatel zcela jistě nečekal. Pokusil se ještě do vzdálené zahrádky zahodit plastový kýbl, který ani při útěku nepustil, ale i toto gesto bylo marné. Policisté tak muže s použitím donucovacích prostředků zadrželi. Zajištěný plastový, zhruba 10 litrový kýbl, byl po okraj napěchovaný marihuanou. Jak se případ bude dále odvíjet, zda bude pachatel obviněn, rozhodnou v příštích hodinách vyšetřovatelé.

no images were found


[tiskovka]mjr. Mgr. Jiří Matzner
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce