TOPlist

FOTO: Muž pod vlivem marihuany ujížděl kladenským policistům

Ve středu po jedné hodině odpolední chtěli při dopravně bezpečnostní akci zkontrolovat policisté osobní automobil Honda Civic. Hlídka dopravních policistů se ho v Kladně v ulici Průmyslová snažila zastavit pomocí zastavovacího terče. Řidič však na výzvy policistů nereagoval a začal ujíždět.

Policisté ho pronásledovali za užití výstražného světelného i zvukového znamení v ulicích města. Šofér však ani na tyto výzvy nereagoval. Dál ujížděl a svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního povozu. Během jízdy spáchal také nespočet dopravních přestupků.

Při této nebezpečné jízdě navíc způsobil dopravní nehodu. U železničního přejezdu v Průmyslové ulici naboural autobus městské hromadné dopravy. Po několika minutách ho policisté dostihli na Poštovním náměstí v centru města. Tam se také okamžitě podrobil testu na přítomnost návykových látek.

Test na drogy byl pozitivní na přítomnost látky canabis. Dvaatřicetiletý muž z Kladna byl převezen do kladenské nemocnice, kde mu byl odebrán biologický materiál na další testy. Po vyhodnocení těchto vzorků mu hrozí trestní stíhání pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

no images were found


[tiskovka]nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce