TOPlist

FOTO: Mladý řidič srazil tři chodkyně, pomáhali příslušníci hradní stráže

Ve středu asi hodinu po půlnoci přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o dopravní nehodě na Masarykově nábřeží na Praze 1, kde měl řidič chevroletu srazit tři ženy. Na místo nehody okamžitě vyrazily dostupné hlídky z okolí včetně kriminalistů z odboru vyšetřování dopravních nehod, kteří si pak celý případ převzali do vyšetřování.

Jako první byli na místě pražští strážníci, kteří v době nehody byli opodál. Jedna z dívek zůstala ležet pod vozidlem. Okolo navíc projížděl vůz taxislužby, ve kterém cestovali dva příslušníci hradní stráže. Muži neváhali, z vozu vysedli a běželi pomáhat. Právě oni měli podle svědků odtlačit automobil, aby mohli záchranáři ošetřit zraněnou ženu. Záchranáři okamžitě převezli tři zraněné ženy do nemocnice. Podle lékařů měla utrpět pětatřicetiletá žena těžká zranění, další devětadvacetiletá chodkyně zranění lehká a nejmladší, sedmadvacetiletá žena, pak pohmožděniny a odřeniny.

Podle prvotních informací nepřizpůsobil pětadvacetiletý řidič rychlost povaze a stavu vozovky, když pak najel na koleje, dostal smyk a střetl se se svým chevroletem se třemi ženami, které procházely po chodníku. Kriminalisté podezřívají mladého řidiče ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až dvouleté vězení. Kriminalisté samozřejmě provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, která byla negativní.

no images were found

Inzerce