TOPlist

FOTO: Kuriozity roku 2013 u Městské policie Kladno

Spíše jako zvířecí detektivové si v loňském roce připadali strážníci Městské policie Kladno. Rok 2013 vystihuje souhrn několika zajímavých událostí.

Oznámení o tom, že v lesoparku Bažantnice volně pobíhají sloni, přijali kladenští strážníci v březnu. Naštěstí se ukázalo, že jsou pod dozorem ošetřovatele a patřili k nedaleko sídlícímu cirkusu.

O dva měsíce později vyjížděla hlídka strážníků na Vrapickou ulici, kde se po komunikaci pohyboval zmatený ježek, kterému uvízla hlava v kelímku od jogurtu. Nebohé zvíře strážníci osvobodili a dohlédli na to, aby se ježek dostal do bezpečného úkrytu.

Další zvířátko zachránili strážníci o čtrnáct dní později, kdy přímo do policejní garáže zavítala kachna s deseti kachňaty. Při vyhánění kachny však jedno z mláďat zapadlo do kanálu a tak nezbývalo nic jiného, než nebohé kachně osvobodit. To se zhruba po hodině marného boje s kanálovým poklopem podařilo.

V září hlídka strážníků vyháněla stádo ovcí, které se rozhodlo pást přímo v kolejišti na nádraží v Dubí.

O čtyři dny později odchytili strážníci kozu, která se toulala po silnici v Tchorazu, i tu následně předali majitelce.

Exotický had se v listopadu usídlil v pračce jednoho bytu v ulici Vitry. Speciálně školený strážník hada odchytil a poté zjistil, že se jedná o nejedovatou užovku. Majitele hada se však nepodařilo zjistit.

no images were found


[tiskovka]Markéta Fröhlichová
tisková mluvčí
MP Kladno
FOTO: MP Kladno[/tiskovka]

Inzerce