TOPlist

FOTO: Hasiči zachránili psa, který uvízl hlavou v plotě

Mladíci, kteří vyprovokovali klacky německého ovčáka, mohou zřejmě za to, že skončil hlavou v bráně kovového plotu kolem areálu firmy v Ostravě-Vítkovicích v Tavičské ulici a nemohl ven. Profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Zábřehu jej v úterý 31.12.2013 vysvobodili pomocí menších hydraulických nůžek, sloužících obvykle na stříhání pedálů u vozidel.

Operační středisko hasičů bylo o uvězněném psovi informováno v úterý před půl čtvrtou odpoledne. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic v Ostravě-Zábřehu.

Pes, hlídající areál firmy, festovně oplocený, zřejmě doplatil na neustálé dráždění procházejících a lelkujících mladíků. Protáhl hlavu čtvercovým otvorem ve spodní části kovové brány, ale zpět už to nešlo.

Hasiči ihned po příjezdu našli pro trápícího se němého tvora řešení – odstřihli krátkou svislou příčku a hlava byla okamžitě na svobodě. „Pes nebyl agresivní, měl spíše strach. Tušil, že mu chceme pomoci,“ řekl velitel hasičského zásahu.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce