TOPlist

FOTO: Dvojice pachatelů se vloupala do garáže, majitel jednoho z nich postřelil

Majitel přistihl zloděje, kteří se vloupali do jeho garáže. Jednoho z nich v sebeobraně postřelil.

Dnes krátce před čtvrt na dvanáct jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o střelbě, ke které mělo dojít v ulici Na Průhonu v pražských Čimicích. Do ulice okamžitě vyjely dostupné hlídky z okolí, stálá výjezdová skupina i detektivové pražského krajského ředitelství. Ti zjistili, že majitel rodinného domu si všiml vypáčených zámků od branky u jeho garáže. Vrátil se proto do domu, kde si vzal svou legálně drženou střelnou zbraň a šel bočním vstupem do garáže, ve které již loupili dva muži.

Majitel garáže byl jedním ze zlodějů napaden, a proto chtěl v obavě o svůj život použít legálně drženou zbraň. V momentě, kdy se snažil natáhnout závěr pistole, došlo k náhodnému výstřelu a střela zasáhla třicetiletého pachatele do hlavy. Ten utrpěl průstřel hlavy a záchranáři ho převezli do nemocnice. Druhému zloději se podařilo utéct a kriminalisté po něm v současné době intenzivně pátrají.

Policisté na místě momentálně provádí důkladné ohledání místa činu a zajišťují veškerý důkazní materiál.

Podle prvotních informací vše nasvědčuje tomu, že majitel domu jednal v nutné obraně, nicméně celou událost musí kriminalisté třetího policejního obvodu ještě prověřit.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce