TOPlist

FOTO: Anonym oznámil uložení bomby, evakuováno bylo 1100 osob

Na základě anonymní informace o uložení výbušniny vyjíždělo ve čtvrtek ráno do Moravské ulice v Praze hned několik desítek policistů z řad speciální pořádkové jednotky, pyrotechniků a psovodů se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin, a to především s ohledem na značně veliký prostor, který bylo nutné uzavřít. Anonym totiž nespecifikoval, kde by měla být bomba uložena, zda v budově, či na volném prostranství.

Proto následovala uzávěra Moravské ulice od Kladské, včetně Šumavské a evakuace osob. Prioritně byly evakuovány veřejně přístupné budovy, tedy tamní poštovní úřad a několik školských zařízení. V součtu bylo evakuováno téměř 1100 osob. Prohlídka budov a veřejného prostranství, včetně například odpadkových košů zabrala desítkám policistů víc jak tři hodiny. Až poté mohli konstatovat, že lokalita Moravské ulice je bezpečná, a že se zde žádný nástražný výbušný systém nenachází.

Proto byla bezpečnostní uzávěra ukončena deset minut po desáté hodině. Celou událost nyní prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Ti samozřejmě vyhodnocují telefonické oznámení a pátrají po jeho autorovi, kterému v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce