TOPlist

FOTO: Anonym opět nahlásil bombu na pražských Vinohradech

Ve středu minutu před sedmou hodinou ranní přijal operátor tísňové linky 112 anonymní výhrůžku o uložení bomby v ulici Moravská a Korunní v Praze. Na základě oznámení vyjelo do těchto ulic několik desítek policistů převážně ze speciální pořádkové jednotky, místních oddělení, ale také pyrotechnici a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin.

Policisté uzavřeli ulici Moravskou, Sázavskou i Korunní a prohlíželi jak budovy, tak i veřejná prostranství. Jelikož se specialistům podařilo prohlédnout všechna školská zařízení i soukromé prostory firem, ještě před tím, než do nich začali přicházet studenti a zaměstnanci, nemuseli jsme evakuovat žádné osoby. Po dobu uzávěry byl v uvedených ulicích omezen jak provoz vozidel a tramvají, tak i pohyb chodců.

V devět hodin celé opatření skončilo, policisté prohlídkou nenalezli žádný výbušný systém a provoz se tak po dvou hodinách vrátil do normálu.

Stejná situace se přitom opakovala již na začátku prosince, kdy anonymní oznamovatel nahlásil bombu v ulici Moravská. Tehdy policisté evakuovali přes tisíc lidí.

Celou událostí se nyní intenzivně zabývají kriminalisté druhého policejního obvodu, kteří pátrají po anonymním oznamovateli.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník + PČR[/tiskovka]

Inzerce