TOPlist

FOTO: Aktualizace informací k pronásledování Mazdy z Prahy do Plzně

Od minulé soboty průběžně informujeme o okolnostech události, při které řidič Mazdy ujížděl pražským policistům až do Plzně. Dnes padlo obvinění.

Do dnešního dne nemohli pražští kriminalisté v rámci této události provádět úkony trestního řízení vůči sedmadvacetiletému řidiči, a to především s ohledem na jeho zdravotní stav. Dnes však nastal v tomto směru určitý obrat a ujíždějící řidič byl převezen z plzeňské nemocnice do Prahy. Zde mu vyšetřovatel krátce po poledni sdělil obvinění z trestných činů, ze kterých byl do této doby pouze podezřelý. Jedná se konkrétně o trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení. Za ty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Poté skončil obviněný v cele předběžného zadržení, a vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby.

Nové okolnosti vyvstaly i co se týče Mazdy, se kterou obviněný ujížděl. V tomto vozidle kriminalisté v rámci ohledání našli sadu německých registračních značek. O té už dnes pražští policisté vědí, že nebyla německými úřady nikdy vydána na jakékoliv vozidlo, a tudíž můžeme konstatovat, že se prokazatelně jedná o značky falešné. Podezřelé jsou také okolnosti týkající se samotného vozidla.

Kriminalisté sice zjistili, že Mazda není vedena v národních, ani mezinárodních evidencích jako kradená, avšak podle výrobního čísla karosérie nemá toto vozidlo na území České republiky ani žádnou minulost. Proto budou pražští policisté žádat cestou mezinárodní spolupráce kolegy především v Lucembursku, ale i jiných státech, o informaci, zda je toto auto u nich vedeno v registru motorových vozidel, a kdo je případně jeho majitelem. Stejně tak budou kriminalisté oslovovat akreditovaného zástupce Mazdy v ČR ke zjištění, ve kterém státě bylo toto vozidlo prodáno úplně poprvé od výroby, teda jako nové. Stejný bude postup i v případě lucemburských registračních značek, kterými byla Mazda v době honičky opatřena.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce