TOPlist
Inzerce

Dvojice mužů společně vytáhla zraněného mladíka z hořícího auta, zachránila mu tím život

Obrovské štěstí v neštěstí měl 20letý mladík, který se svým vozidlem tovární značky Škoda Felicia dne 24. září 2015 v 09:20 hodin jel po pozemní komunikaci III. třídy číslo 23613 ve směru od obce Točník směrem na obec Březová. V km 11,459 uvedené komunikace zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace (ostrá levotočivá zatáčka), vjel s vozidlem vpravo na krajnici a dále vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde přední částí vozidla narazil do betonového mostku. Jeho vozidlo začalo po nárazu hořet. Řidič během dopravní nehody utrpěl zranění a nemohl se sám z havarovaného vozidla dostat ven.

V tu chvíli projížděl okolo 60letý řidič, který okamžitě zastavil a přiběhl mladíkovi na pomoc. Ze svého mobilního telefonu přivolal na místo nehody složky IZS. I přes to, že havarované vozidlo bylo již v plamenech, neváhal a mladíka se vlastními silami snažil z automobilu vyprostit. Na pomoc mu přispěchal další z projíždějících řidičů, 58letý muž. Společnými silami poté poškozeného z vozidla vyprostili. Krátce po vyproštění mladíka, došlo k explozi vozidla.

Tito muži neváhali riskovat vlastní život a díky jejich odvaze mladík nehodu přežil. Na místo postupně dorazily složky IZS, kterým se podařilo požár uhasit, a mladík byl převezen RZS do pražské nemocnice. Dopravní policisté nyní příčinu a okolnosti této nehody vyšetřují.

Inzerce