TOPlist

Policista a kriminalista zemřeli při dopravní nehodě u Doks

Na silnici I/38 poblíž Obory, u Doks na Českolipsku, došlo v pondělí ráno k tragické nehodě služebního vozidla PČR a kamionu (cisterny).

Na místo nehody okamžitě zamířila posádka libereckého vrtulníku LZS, vyslány byly posádky ZZS, jednotky HZS a JSDH ze stanic Česká Lípa, Doksy, Dubá a Bělá pod Bezdězem a na místo nehody samozřejmě zamířily také hlídky PČR.

Silnice byla na několik hodin obousměrně uzavřena. Řidič vozu VW Transporter (služební vůz PČR) utrpěl vážná zranění, se kterými byl okamžitě letecky transportován do liberecké nemocnice. Další dva členové posádky, policista a kriminalista, utrpěli zranění neslučitelná se životem a lékař byl nucen konstatovat smrt. Řidič kamionu byl zraněn lehce a ošetření nepožadoval.

Hlídka eskortního oddělení mířila na hraniční přechod v Petrovicích, kde si měla od svých německých kolegů převzít osobu zatčenou v rámci Evropského zatýkacího rozkazu. Na hranice už ale nedojeli…

Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Vzhledem k tomu, že účastníky nehody jsou policisté, celou věc si na místě převzali pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Inzerce