TOPlist

Dopadený zloděj v kladenské prodejně, v batohu měl náboje do samopalu

Zajistene-zbrane-a-naboje

Dne 30. března 2016 byl ostrahou prodejny na náměstí Sítná dopaden třiceti pětiletý muž z Kladna, který se pokusil odcizit zboží, neboť si láhve s alkoholem ukrýval do svého oděvu.

Pracovníci prodejny na místo zadržení ihned přivolali policejní hlídku. Policisté z obvodního oddělení Kladno podezřelého pachatele převezli na policejní služebnu k podání vysvětlení jeho protiprávního jednání. Dále byly provedeny prvotní úkony včetně prohlídky příručního zavazadla, neboť pachatel mohl zboží uschovat i ve svém batohu.

Nedovolené ozbrojování

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že v tomto batohu není už žádné odcizené zboží. Policisté v tomto příručním zavazadle ovšem nalezli devět kusů nábojů do samopalu na pásku, ačkoliv podezřelý není držitelem zbrojního průkazu.

Policisté nyní tento případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu nedovolené ozbrojování a přestupek za pokus krádeže.

Po propuštění z policejní služebnu pachatel navštívil prodejnu ve Štechově ulici, kde se dopustil drobné krádeže.  Následující den 31. března 2016 tento pachatel v Arménské ulici opět v prodejně kradl zboží.  Tímto svým jednáním se dopustil opět přestupku.

nprap. Jana Šteinerová

Ilustrační foto

Inzerce