TOPlist

Dnešní „půlmaraton“ Praha 2016 – bezpečnostní opatření

policie-pcr-hlidka-1

V souvislosti s dnešním běžeckým závodem v centru metropole připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření. Od časných ranních hodin bude posílen výkon pořádkové, ale zejména dopravní služby, a to v souvislosti se závodem Sportisimo 1/2 Maraton Praha 2016. Pražané a návštěvníci hlavního města se musejí připravit na rozsáhlá dopravní omezení, která budou v okolí trasy závodu.

Závodníci odstartují dnes v 10 hodin na náměstí Jana Palacha a závod povede po ulicích Křižovnická, Smetanovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Rašínovo nábřeží, Plavecká, Vyšehradská, Svobodova, Rašínovo nábřeží, Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Smetanovo nábřeží, Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábřeží kpt. Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží L. Svobody, Dvořákovo nábřeží, Čechův most, nábřeží E. Beneše, U plovárny, Kosárkovo nábřeží, Mánesův most, nám. J. Palacha, 17. listopadu.

Uzavírání dopravy podle aktuální situace

Po celé délce trasy budou policisté společně s městskými strážníky řídit a uzavírat dopravu podle aktuální situace. Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz obnoven. Předpokládaný konec závodu je kolem třinácté hodiny. V této souvislosti prosíme motoristy, aby respektovali pokyny policistů a strážníků, sledovali aktuální dopravní situaci na informačních serverech a pokud možno se v uvedeném čase a zmiňovanému úseku vyhnuli a zvolili objízdné trasy.

Dopravní opatření a informace o městské hromadné dopravě naleznou občané na webových stránkách Magistrátu hlavního města Prahy a na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy.  Občanům je zároveň k dispozici bezplatná dopravně-informační linka na čísle 800 100 991.

por. Bc. Iveta Martínková

Ilustrační foto

Inzerce