TOPlist

Detektivové v Praze zadrželi velkodealery marihuany

pestirna 2

Počátkem dubna provedli kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu realizaci, která je výsledkem několika měsíčního prošetřování. Při té detektivové, s pomocí pražské zásahové jednotky, zadrželi dva velkodealery (18, 30) „trávy“.

Jejich obchod kvetl především v oblasti Prahy 6 Dejvice, kam za prodejci zákazníci docházeli do jejich bydliště. O tom, že jejich obchod prosperoval, svědčí konkrétní zjištění kriminalistů.

Ti totiž zadokumentovali, že prodejci v období od září do prosince loňského roku rozdistribuovali jednotlivým zájemcům několik stovek gramů sušiny. Stejným způsobem si dvojice počínala i v roce letošním, kdy do března přeprodala obdobné množství.

Marihuanu dále distribuovali

Kriminalisté navíc zjistili, že řada odběratelů nebyli koncoví uživatelé, ale osoby, které marihuanu dále distribuovaly. V tomto směru vycházeli hlavní obvinění svým zákazníkům nadmíru vstříc. Dávali jim totiž množstevní slevy, kdy gram trávy vyšel na dvě stě korun, avšak desetinásobné množství už na „pouhých“ patnáct set a dvacet gramů bylo k mání za dva tisíce osm set.

Hrozivé ale na celé situaci je, že obvinění nehleděli na to, kdo je kupující. Bez ostychu prodali marihuanu prakticky komukoliv. Proto mají kriminalisté mezi odběrateli zadokumentované i osoby mladistvé a nezletilé.

Hrozí jim až deset let

Oba zadržené pak vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. A jelikož drogu měli prodávat i nezletilcům a mladistvým, hrozí jim v případě odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

S ohledem na trestní minulost obviněných a jejich celkovou pověst podal vyšetřovatel podnět státnímu zástupci k podání návrhu na uvalení vazby. Státní zástupce tento podnět akceptoval, kdy posléze soud na oba muže vazbu uvalil.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Ilustrační foto

Inzerce