TOPlist

Dealeři ze Svitavska jsou ve vazbě, hrozí jim až 10 let

pestirna pardubicky

V minulém týdnu znovu ukázali členové TOXI týmu, že pracují intenzivně. Důkazem toho jsou dvě obvinění za zvlášť závažný zločin nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněna již potřetí

První obviněnou je čtyřiadvacetiletá slečna ze Svitavska, která je policistům dobře známá. I přes svůj mladý věk si již potřetí od policistů vyslechla obvinění za stejné porušení zákona. Nepoučila se a pokračovala v distribuci zakázané látky, přestože byla v posledních třech letech za obdobné jednání odsouzena. Podle policistů měla nejméně od začátku roku 2015 až do současné doby v okruhu svých známých distribuovat pervitin, a to nejméně v desítkách případů. Pro mladou ženu byl prodej pervitinu zdroj obživy, protože neměla stálé zaměstnání a také jako uživatelka drog je užívala pro sobe. Kriminalisté na základě předběžného souhlasu státní zástupkyně dealerku zadrželi a po výslechu ji umístili do policejní cely. Následně soud rozhodl o vazebním stíhání obviněné z důvodu obavy v pokračování v trestné činnosti.

Vylepšoval rodinný rozpočet…

I dvaatřicetiletý muž ze Svitavska má s policií a soudem své zkušenosti. Odsouzen byl za drogovou trestnou činnost v lednu letošního roku. Sám uživatel drog vylepšoval rodinný rozpočet přivýdělkem z prodeje pervitinu. Zaměstnání sice měl, ale plat údajně nestačil na pokrytí jeho životních nákladů. Kriminalisté během šetření zjistili, že prodej uskutečnil v desítkách případů a prodal desítky gramů, to potvrdil i obviněný během výslechu. Také u tohoto dealera byl podán návrh na vzetí do vazby a soudce jej v pátek akceptoval.

Práce kriminalistů na těchto případech rozhodně nekončí. Intenzivně se věnují rozkrytí sítě odběratelů a také dodavatelů pervitinu. Oba obvinění jsou již umístěni ve vazební věznici. V případě odsouzení mohou za mřížemi strávit od dvou do deseti let.

por. Mgr. Hana Kaizarová

Ilustrační foto

Inzerce