TOPlist

Chtěla, aby se zchladil, tak ho shodila do Vltavy. Skončil v péči lékařů

Pražští strážníci byli ve středu požádáni o pomoc záchranné službě. Měli vyjet na pomoc muži, který vylezl na náplavce z Vltavy. Měl být mokrý a podchlazený. Strážníci následně zjistili, že muže do řeky strčila jeho partnerka poté, co se pohádali. Oba byli navíc pod vlivem alkohol. Muž skončil v rukou záchranářů, žena bude muset své počínání vysvětlovat na Policii ČR.

Ihned poté, co městská policie obdržela žádost o součinnost od záchranářů, byla na místo vyslána nejbližší hlídka strážníků z Prahy 2. Vzhledem ke klimatickým podmínkám měli  záchranáři obavu o mužovo zdraví, proto  operátor městské policie vyslal na náplavku vozidlo zajištující prověřování oznámení na linku 156.

Strážníci v Pardubicích  narazili hned na několik nepoctivců.

Všechna tato vozidla jsou vybavena defibrilátory. Hlídka dorazila na místo během pěti minut. Na schodech na břehu náplavky u jedné ze zakotvených lodí seděl muž, který byl celý mokrý a silně se třásl. Hlídka muži okamžitě pomohla vysvléci mokré věci, zabalila ho do izotermické fólie a posadila do služebního vozidla. Až do příjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby strážníci kontrolovali jeho zdravotní stav.

V té době se také dostavila na místo neznámá žena, která hlídce sdělila, že je přítelkyní dotyčného muže. Dále uvedla, že společně s přítelem konzumovali alkohol a došlo mezi nimi k hádce. Ona potom úmyslně strčila do přítele tak, aby spadl do Vltavy a zchladil se. Mokrý a podchlazený muž následně její slova potvrdil. Protože by muž, s ohledem na počasí, mohl mít zdravotní následky, strážníci pojali podezření ze spáchání trestného činu a přivolali kolegy z policie, kteří si celou událost převzali k dořešení.

Šestatřicetileté ženě bylo následně naměřeno skoro 1,5‰ a devětatřicetiletému muži skoro 2,5‰ alkoholu v dechu.

Irena Seifertová

Inzerce