TOPlist

Chebsko: překládali asi 15 tisíc kusů krabiček bez kolků

ViewImage.aspx

V úterý dne 19. 4. krátce před šestou hodinou večer v Mariánských Lázních poblíž místního koupaliště došlo ke spáchání trestné činnosti.

Té se měl dopustit společně se dvěma dalšími pachateli 34letý cizinec, který na místo přijel s vozidlem značky Volkswagen, které si předtím zapůjčil v autopůjčovně. Na místo přijeli i další dva cizinci s vozidlem značky Iveco a z jejich vozidla překládali do vozidla 34letého cizince necelých 300 tisíc kusů cigaret, což je téměř 15 tisíc kusů krabiček bez kolků.

Hrozí mu až tři roky za mřížemi

Během překládání cigaret na místo přijela policejní hlídka. Dva z mužů se po zahlédnutí policejního vozidla dali na útěk a 34letého muže policisté na místě zadrželi. Ihned byly na místo přivolány další policejní hlídky a policisté začali pátrat v blízkém okolí po dalších dvou pachatelích, avšak bezvýsledně.

Zadržený muž byl převezen na policejní služebnu, kde byl vyslechnut a následně s ním kriminalisté zahájili trestní stíhání, kdy ho obvinili ze spáchání přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce