TOPlist

Českobudějovičtí strážníci resuscitovali muže, zachránili mu tím život

Ve středu 9. září v půl dvanácté dopoledne řešila hlídka městské policie v Českých Budějovicích dopravní přestupek v blízkosti viaduktu na Nádražní ulici. Strážníky přitom oslovil kolemjdoucí muž. Ten uváděl, že naproti přes silnici spadl cyklista z kola a zůstal nehybně ležet.

Strážníci se okamžitě rozeběhli na místo. Opodál ležícího muže stála skupinka osob, která však pouze přihlížela. Strážníci na místě nehody zjistili, že muž leží nehybně pod jízdním kolem. Jízdní kolo neprodleně přesunuli stranou a zkontrolovali životní funkce ležícího muže. Ten však nejevil žádné známky života, byl v bezvědomí a nedýchal.

Strážníci se bez jakéhokoliv zaváhání pustili do resuscitace. Po několika minutách se jim podařilo u muže obnovit základní životní funkce. Po příjezdu ZZS, kdy byl již muž při vědomí, jej strážníci předali do rukou zdravotníků. Podle nalezeného dokladu totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o šestašedesátiletého muže z Táborska.

Pacient byl následně převezen do Nemocnice v Českých Budějovicích. Jeho jízdní kolo převezli strážníci do úschovy na služebnu Městské policie.

Inzerce