TOPlist

Byl zadržen kvůli výrobě heroinu, po propuštění z vazby ale opět neodolal

V dubnu loňského roku byl zadržen pro výrobu heroinu a distribuci dalších jiných drog. Po propuštění z vazby ale zase neodolal.

Youtube Video
Podívat se na video

Počátkem loňského dubna zadrželi kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu čtyřčlennou skupinu osob. Ta se v Praze a Středních Čechách věnovala výrobě heroinu a distribuci pervitinu a marihuany. Všichni zadržení, a následně obvinění, tehdy skončili na určitou dobu ve vazbě.

Mezi nimi byl samozřejmě i hlavní aktér, organizátor celé situace, tedy dnes pětačtyřicetiletý Čech, který se při tehdejších výsleších doslova dušoval, že se k drogám už ani nepřiblíží.

Ten měl po propuštění z vazby zřejmě dobrý úmysl se polepšit a po určitou dobu dokonce i řádně pracoval. Nicméně, následně se ke svému „řemeslu“, tedy výrobě heroinu, stejně vrátil. Zda byl důvodem například nedostatek peněz, které mu řádné zaměstnání přinášelo, nebo mu jen chyběla práce s chemikáliemi, to je otázkou.

Pointa současného příběhu je více méně na vlas podobná tomu loňskému. Opět skupina, tentokrát jednoho muže a dvou žen (45, 38, 37), vyrážela do stanových kempů, které byly poblíž makových polí. Tam se přes den věnovali relaxu v podobě opalování a koupání, v hluboké noci pak vyráželi sklízet.

Nasbírané makovice si pak odvezli do pronajaté nemovitosti v Praze 7. Tam z nich vyráběli, na základě patentované receptury z roku 1930, kterou obviněný ještě vylepšil, devadesátiprocentní heroin. K této vylepšené receptuře obviněný při výslechu uvedl, že až opustí brány věznice, nechá si jí i on patentovat.

A že se trojice zadržených věnovala výrobě drog naplno, o tom svědčí výsledky následné domovní prohlídky. Při té kriminalisté zajistili 50 kilogramů makovic, varnu na výrobu heroinu a transportní varnu na výrobu pervitinu. K té jedna ze zadržených přiznala, že je její, neboť jí dostala k narozeninám jako dárek.

Se stejnou vervou se také věnovali distribuci vyrobené drogy. Kriminalisté totiž během poměrně krátké doby několika týdnů zadokumentovali téměř třicet prodejů jednotlivým zákazníkům.

Nutno zmínit, že zadržení samotné provedla pražská zásahová jednotka, neboť bylo podezření, že by některá z následně obviněných osob mohla být ozbrojena. A tato důvodná domněnka se posléze potvrdila. Krom již zmíněného totiž detektivové při „domovce“ zajistili i plně funkční plynovou pistoli, včetně nábojů.

Všechny tři zadržené osoby následně vyšetřovatel obvinil z několika drogových deliktů, za které jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Vůči všem obviněným podal vyšetřovatel podnět k návrhu na uvalení vazby, který jak státní zástupce, tak soudce akceptoval.

Inzerce